веб-студия Софт-Про

Як використовувати Яндекс лічильник після блокування в Україні?

5 хв

12/04/2019

Вся робота Яндекса на території України заблокована, тому є низка труднощів у сайтів, які користуються Яндекс.Метрикою. А якщо бути точнішими, то проблема полягає в обліку трафіку з України. Через те, що лічильник заблокований українськими провайдерами, користувачі не підключаються до скриптів Яндекс лічильника. Для того, щоб не втратити облік по українському трафіку, необхідно внести деякі зміни до коду лічильника.

В Україні спостерігається надто тривале завантаження інтернет-ресурсів. Річ у тому, що браузер не підключається до скрипту Яндекс лічильника, який є на сайті.

Зміни в налаштуваннях Яндекс лічильника

Яндекс Метрика врегулювала цю проблему на рівні сервісу та додала нову функцію. Скрипт можна завантажувати з іншого сервера. Ця дія була додана через блокування основних сервісів Яндекс. Щоб розв’язувати цю проблему, необхідно перейти в налаштування лічильника та на вкладці “Код лічильника” увімкнути чек-бокс Альтернативний CDN.

изменения в настройках Яндекс счетчика

Старий код потрібно або вставити, або замінити на новий.

Перше рішення для Яндекс Метрики з блокування в Україні

З 2017 року всіма провайдерами було заблоковано сервіси Яндекса, серед яких url-адреса скрипта. Проте, команда Яндекс.Метрики знайшла вихід із ситуації, що склалася, і анонсувала розв’язання проблеми обліку трафіку з України.

Щоб сайти, що знаходяться в Україні, мали можливість користуватися Метрикою, і Ви безперешкодно отримували дані зі статистики у звіти, необхідно замінити код:

s.src = “https://d31j93rd8oukbv.cloudfront.net/metrika/watch_ua.js”;

Код лічильника Яндекс.Метрики має виглядати таким чином:

 

код счетчика Яндекс.Метрики

Після цього лічильник працюватиме з будь-яких регіонів (наприклад, Україна, Росія та ін.). Головне, не забути змінити код на всіх сторінках сайту.

Зверніть увагу:

  • Оскільки стара версія коду знаходиться в налаштуваннях лічильника на цей час, то при запиті з України не завантажуватиметься. Незалежно від того новий або старий лічильник, у статистиці допускаються коливання.

Наприкінці коду необхідно видалити цей рядок:

<noscript><div><img src=”https://mc.yandex.ru/watch/42083249″ style=”position:absolute; left:-9999px;” alt=”” /></div></noscript>

Завдяки видаленню цієї частини коду вирішується питання щодо тривалого завантаження сторінки у користувачів з України.

Ось таким чином знайдено рішення щодо обліку статистики, не втрачаючи української аудиторії. Якщо ви теж використовуєте Метрику і не хочете втратити статистику трафіку з України, слід замінити код лічильника на сайті.


Замовлення дзвінка

Дані надіслані


ПОМИЛКА