веб-студия Софт-Про

Оглядаючись назад: Історія Google+

5 хв

08/02/2019

Новина про закриття Google+ облетіла весь інтернет. Давайте сьогодні згадаємо про те, як все починалося. Повернімося на 8 років тому.

Головним завданням Google+ було повалити найуспішнішу соцмережу на ринку – Facebook. І так, спочатку багато хто вважав, що їм вдасться обійти проект Цукенберга. Деякі користувачі стверджували, що Google+, як Facebook, тільки набагато краще. Ідея об’єднати друзів у кола та підтримувати з ними стосунки впорядкованим чином здавалася привабливішою.

Facebook vs Google+

2011 рік

Починаючи з 2004 року Google мала кілька спроб запустити свою мережу, але жодна з них не увінчалася успіхом. У червні 2011 року компанія представила свою ідею для соціальної мережі. Google+ зробила велику заявку на успіх.

Головною фішкою мережі були “кола”. Вони створені задля кращого контролю обміну інформацією. Наприклад, деякі публікації були б цікавіші для сім’ї, якісь друзі, а для колег по роботі. Система організації контактів на той час була виконана набагато краще, ніж у Facebook.

Ще однією фішкою були так звані «Іскри». Ця функція дозволяла користувачеві знаходити цікавий для нього контент. Таким чином, Google міг розуміти, кому що подобається і в пошуку відображалися профілі людей, які стосуються заданої тематики.

 

Google+ також представив Hangouts – відео чат, в якому одночасно могли брати участь до 10 людей в одному з кіл. Сервіс Hangouts став одним із найбільших проектів компанії, який у майбутньому переживе соц.мережу.

Перспективне зростання

Протягом двох тижнів зареєструвалося 10 мільйонів користувачів, до кінця місяця вища кількість досягла 25 мільйонів. За 4 місяці цією соц.мережею почало користуватися 40 мільйонів, а до кінця року – 90 мільйонів. Таке перспективне зростання обіцяло величезну загрозу для Facebook. Тоді Цукенберг підкреслив, що важливо, скільки користувачів залишиться активними.

Через кілька місяців після запуску виникла проблема великої кількості небажаних повідомлень. У наступні роки нездатність Google+ контролювати спам стала великою проблемою.

2012 рік

Починаючи з січня 2012 року, Google став вимагати, щоб користувачі були зареєстровані в соцмережі для підписки на Gmail. Така примусова компанія принесла низку критики та невдоволення.

Проблему зі спамом не було вирішено. Можна сказати, що ситуація посилилася. Якщо вас запрошували на якийсь захід, він автоматично відображався в Google Calendar, хоча ви могли й не підтвердити свою присутність. Це відбувалося через інтеграцію з Google+.

До кінця 2012 року зростання сповільнилося. Тому для залучення аудиторії було вирішено створити ще одну функцію Співтовариства.

2013 рік

Розробники змінили стратегію розвитку. Отже, ідея полягала в тому, щоб зробити її основою для використання інших продуктів Google. Якщо ви хотіли залишити коментар на YouTube, то потрібен був обліковий запис у Google+. Хитро, чи не так? Мільйони коментарів пройшли б через соц.мережу і рейтинг мав би зростати. Але не тут було. Користувачі мережі були незадоволені таким поворотом подій. Безліч блогерів висловили свій протест.

2014 рік

У квітні 2014 року засновник Google+ покинув компанію. Проте, гендиректор корпорації заявив про те, що в соц.мережу, як і раніше, інвестуватимуть кошти.

use Hangouts without Google+ account

Попри такі зміни в управлінському складі компанія продовжувала працювати над Hangouts. Цей продукт став дуже привабливим, у зв’язку з цим було вирішено, що для роботи з Hangouts обліковий запис Google+ необов’язковий.

Багато хто пам’ятає, що на початку для реєстрації потрібно було вводити свої справжні імена. Однак із відходом Віка Гандотра політика мережі змінюється. Тепер з’явилася можливість використовувати псевдоніми, але було вже надто пізно. Хоча такою зміною сподівалися повернути користувачів.

2015 рік

Після успіху відео чату компанія зрозуміла, що функція обміну фотографіями теж вимагає незалежності.

У 2015 році був представлений новий і в наступні роки продукт Google Photos. Тут були використані можливості штучного інтелекту та машинного навчання. Того ж року попит на цей сервіс зріс до 100 мільйонів користувачів.

Google-photos

У липні цього року Google прибрав примусову інтеграцію YouTube з мережею, що безсумнівно порадувало користувачів. У листопаді було вирішено змінити дизайн Google+. Тоді орієнтувалися інтереси користувачів. Новий та барвистий дизайн, а також змінена стратегія дозволила людям спілкуватися на спільні теми. Однак сайт не набирав обертів.

2016 рік

У цьому році відключили мережу від основних продуктів компанії, таких як Google Play Games & Google Play Store. Тепер щоб залишити відгук не потрібно було мати обліковий запис у соц.мережі.

Одна з ексклюзивних функцій соціальної мережі – Hangouts on Air – спосіб транслювати відео зустріч – також була перенесена на YouTube Live.

2017 рік

Модератори не справлялися з тією кількістю спаму, який був у мережі. Неувага компанії до цієї проблеми став першим дзвінком до того, що грандіозний проект Google+ добігає кінця.

new design of google+

Потрібен був час для того, щоб виділити популярний контент, для протидії агітації: «Сайт мертвий». Як не прикро, але тоді це вже було так.

Помилка безпеки дозволила стороннім розробникам отримати доступ до особистої інформації користувачів. Загалом 496 951 користувачів постраждали, справжні імена, адреси електронної пошти, дати народження, стать, фотографії профілю, місця проживання, рід занять та статус стосунків були потенційно розкриті. Google каже, що він не має доказів того, що дані були використані не за призначенням, але в будь-якому випадку було ухвалено рішення закрити сайт Google+ через відсутність його використання.

Скандали з неправильним використанням даних, такі як Cambridge Analytica, підірвали репутацію Facebook та Twitter, але на Google+ це не вплинуло.

Хоча соц.мережа не отримала тих рейтингів і тієї популярності, на які сподівалися творці проекту, Google+ назавжди залишиться в наших серцях. Ця соціальна мережа мала низку цікавих «Спільнот». Читайте про це трохи згодом у нас у блозі.

Джерело:


Замовлення дзвінка

Дані надіслані


ПОМИЛКА