веб-студия Софт-Про

Прогріти домен і не потрапити до СПАМу

 

Розсилки працюватимуть лише в тому випадку, якщо передплатник бачитиме їх у папці “Вхідні”. Щоб лист потрапляв до inbox, а не до СПАМу, у вас має бути хороша репутація домену (@ім’якомпанії.ru). Проблема в тому, що кожен поштовий сервіс (mail.ru, yandex.ru,gmail.com) свої правила фільтрації та оцінки листів, і прописані алгоритми вирішують чесний ви відправник, або спамер, якого треба заблокувати.

Отже, у вас є база адрес, але ви жодного разу не надсилали по них розсилки. Що робити?

Перевіряємо базу через Mailvalidator

Потрібно, щоб очистити вашу базу від неіснуючих та дублюючих адрес, а також від спам-пасток. Навіть якщо ви збирали базу у себе на сайті, то людина, залишаючи свою адресу, могла помилитися або не захотіти вводити реальні дані. Тому так важливо ставити на форму підписки подвійне підтвердження – double opt-in. При збиранні email’ів офлайн, на конференціях чи через карти лояльності, кількість помилок зростає у рази.

Важливо розуміти, що перевірка бази через валідатор, не панацея — програма не зможе очистити базу на 100%. Але відомі пастки та неіснуючі адреси прибере, а отже, алгоритми mail, yandex та gmail відреагують на вашу розсилку краще.

Якщо у вас більшість адрес у базі — корпоративні, то таке чищення не допоможе. На жаль, програма розрахована на звичайні адреси.

Перевірте всі технічні настройки

Щоб ваші листи доходили до одержувачів, ви повинні підтвердити свої права на надсилання листів зі свого домену (тобто пройти автентифікацію). Поштові провайдери переконаються, що ви сумлінний відправник, а ви зможете стежити за своєю репутацією у постмайстрах.

Щоб налаштувати аутентифікацію, потрібно зайти на сайт провайдера, який управляє DNS-зоною домену, звідки ви надсилаєте пошту. У налаштуваннях DNS потрібно внести два записи TXT:

  1. Запис SPF – підтверджує права відправки повідомлень від вашого домену яким-небудь сервісом.
  2. Запис DKIM — додає у лист цифровий підпис, завдяки якому кожному відправнику присвоюється своя репутація.

Сегментуємо базу

Якщо ви збирали базу навіть більше півроку і не написали їм за цей час жодного листа, то швидше за все передплатники забули про вас. Тому перший лист має нагадати, чому ви їм пишете.

Щоб статистика в постмайстрах була кращою, то починайте надсилати листи спочатку тим, хто додався останніми.

Як прогріти домен:

Розділіть базу на частини. Виділіть окремі сегменти на mail.ru (нагадую, у цей же сегмент повинні входити list.ru, bk.ru та inbox.ru), yandex.ru, gmail.com та інших. Починайте відправлення з мінімальної кількості адрес:

  • на mail масове надсилання повідомлень починається з 25 адрес;
  • на yandex cо 100;
  • на gmail із 50.

Далі збільшуйте кількість листів, що відправляються, на день на 30% і уважно стежте за статистикою в постмайстрах — можливо, кількість листів доведеться знизити.

На що дивитись у статистиці на mail.ru (postmaster.mail.ru):

  1. Кількість скарг – чим менше, тим краще. Якщо бачите різке збільшення, то зменшуйте кількість листів, що відправляються.
  2. Репутація показує середній відсоток скарг за останні 30 днів — чим менше значення, тим краще.
  3. Тенденція показує зміну відсотка скарг протягом останніх 7 днів стосовно репутації. Теж чим менше, тим краще. І якщо з доменом все гаразд, то стрілочка буде вниз і зелена.
  4. Співвідношення прочитаних, видалених прочитаними та віддалених непрочитаними. Звичайно, ідеально, щоб перший стовпець — прочитаних — був значно більшим за інші значення.
  5. Обов’язково прочитайте і вивчіть правила розсилок від mail.ru.

Одному з клієнтів ми прогрівали домен, але лист був з акцією і дарма що всі перераховані ризики, було ухвалено рішення надіслати листа за максимальною кількістю передплатників 16/02 та зупинити надсилання цієї розсилки. Але в понеділок – 19/02 – клієнт вирішив продовжити відправку. У цьому випадку на перше багаторазове збільшення спам фільтр зреагував спокійно, але пропуск у 2 дні та скарги від користувачів відправили наступну частину розсилки спам:

Тому замість того, щоб йти на збільшення листів, нам довелося скочуватися на мінімальну кількість листів на день. Тож прогрів домену затягнувся ще на тиждень:

Якщо ви відправите на новий домен відразу багато листів, можете потрапити в спам з першої відправки. Ось що сталося, коли першого дня поставили відправку кількох сегментів. Перші листи були доставлені до папки “Вхідні”, а наступна партія, відправлена того ж дня, привела домен у спам. З якого потім було дуже складно витягти — довелося скоротити кількість листів, що відправляються, написати в тех.підтриму mail.ru і сподіватися на краще:

На що дивитись у статистиці на yandex.ru (postoffice.yandex.ru):

1. Кількість листів, надісланих до спаму — що менше, то краще. Але звертайте увагу на докладну статистику: якщо у користувачів стоїть персональний фільтр, то вплинути практично неможливо, але якщо лист визначено як спам Спамообробкою Яндекс.Пошти, то можна написати в тех.підтримку та змінити щось у стратегії листів.

2.  Видалені листи: прямо зі списку листів (дуже погано) або після перегляду листа (не так страшно).

3. Прочитані листи: залишилося в ящику (що більше, тим краще), видалено після прочитання (що менше, тим краще) і позначено як спам, після прочитання (краще, щоб не було взагалі).

4. Непрочитані листи — що менше відсоток, то релевантніша розсилка (а, головне, тема) у вас була.

Постофіс Яндекс надає більш детальну статистику щодо розсилок. Ви можете подивитися наскільки “глибоко” переглядають ваш лист, середній час читання і в який день листа відкривають частіше.

На що дивитись у статистиці на gmail.com (gmail.com/postmaster/)

Google Tools віддає статистику через 5-7 днів після розсилки, тому подивитися результати в реальному часі не вдасться. Але, завдяки тому, що google ввели папку “Промоакції”, проблем із потраплянням в папку спам стало набагато менше. Але й потрапити до “Вхідних” тепер складніше – потрібно, щоб передплатник сам переніс ваш лист до цієї папки.

Щоб відстежити потрапляння до спаму, дивіться на 3 показники: Spam Rate, IP Reputation та Domain Reputation.

1. Spam Rate – частка листів, помічених користувачами, як СПАМ. Якщо у вас є скарги від користувачів, то або підписка на розсилку була зроблена без згоди, або ви втомили клієнтів листами, а форма відписки не спрацювала (або вони її не помітили).

2. IP Reputation – репутація IP відправника. Слідкуйте, щоб у вас завжди були високі (зелені) показники.

3. Domain Reputation – репутація домену відправника.

Чек-лист як прогріти домен і не потрапити при цьому в СПАМ:

  1. Перевірте базу на валідність адрес.
  2. Налаштуйте всі технічні компоненти: аутентифікуйте домен.
  3. Надсилайте розсилку починаючи з 25-50 адрес, збільшуючи не більше, ніж на 30%.
  4. Стежте щодня за постмайстрами.
  5. Як тільки виникають проблеми — призупиніть надсилання або скоротите кількість листів і напишіть у службу підтримки платформи, через яку ви відправляєте або безпосередньо в тех.підтримку поштового провайдера. Але краще зверніться до фахівців платформи — зазвичай їм відповідають охочіше та швидше.

Тож якщо захочете самі прогріти свій домен, будьте готові витратити не один день на це завдання. А разом з тим і трохи посивіти) Удачі, і нехай прибуде з вами inbox!

Джерело: https://www.mailigen.ru/blog/progret-domen-i-ne-popast-v-spam/


Замовлення дзвінка

Дані надіслані


ПОМИЛКА